Italský olivový olej je nejlepší na světě

Získal třináct z patnácti možných ocenění udělených v celosvětové soutěži

Třináct z patnácti udělených oceněni kvality olivového oleje jsou trikolory. Nelepši výsledek z této celosvětové soutěže extra olivových panenských olejů byl udělen olivovému panenskému oleji Sol d'Oro. Jedenáctý ročník udělování se konal v Veronafiere. V této soutěži mezinárodni soudci pečlivě zkontrolovali přes 200 přihlášených vzorků z devíti zemi.

Home win - Mnozí účastníci zemi: Argentina, Chile, Uruguay, Libanon, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Slovinsko, Chorvatsko a Itálie. Porota byla složena z členů Španělska, Chile, Slovinska, Řecka a Itálie.

Mezi novinky soutěže 2013 patří kategorie olejů v počtu tří, (mírně ovocná, ovocná a intenzivní ovocná)která vzrostla na pět, se zahrnutím extra panenského olivového oleje a stejnorodých ekologických.

Italie získala třináct ocenění z patnácti udělených, a tak zvítězila v tvrdé konkurenci a potvrdila vynikající kvalitu a rozmanitost italské olivové výroby.

Průvodce dobrého oleje - Za olej bylo odměněn kraj Veronafiere, který vytvořil oleje Guide Star, s Certifikátem o kvalitě, jež mu udělila mezinárodní porota. Toto je první zveřejněný dokument na světě, který obsahující výběr extra panenského olivového oleje na základě slepé ochutnávky.