O NÁS

U ITALA /EX PRONTO PIZZA/

Tato firma se zrodila na přelomu nového tisíciletí 2003 v Praze.

Po dlouhém hledání zdejších  míst a k uskutečnění vlastní činnosti zakladatele pana  Vigorito Michele,který musel opustit myšlenku  otevření aktivity  v centru či na opravdu  silně  frekventovaném  místě z důvodu nepřiměřených nájmů a nevyrovnaných cen odpovídajících  opravdové  kapacitě nákupu  místních (tuzemských) obyvatel. Hlavní úlohou tohoto snažení  je  přiblížit   Praze opravdovou italskou pizzu, připravenou pouze s italskými  přísadami prvotřídní  kvality, italské technologie , kterou připravuji osobně a každý den od prvního dne do posledního. (uběhlo již více než 12 let) takže jsem se nezabýval otevřením komerčního místa , ale otevřel jsem pizzerii na ,, periferním „ místě v Praze. Na začátku to zde bylo opravdu hrozné, jako začátek je myšleno prvních 4/5 let! 

Zde v ČR je  spotřebitel  klamán neustálým přesvědčováním, aby spotřebitel platil více za produkt , který stojí co nejméně prodejce.Takže, když někdo nakupuje kvalitnější produkty na přípravu pizzy nemůže logicky soupeřit s cenami jiných prodejců pizz. Tudíž díky tomuto fenoménu byla  naše pizza na začátku  prodávána za nízké ceny cca za polovinu cen než byly pořízeny suroviny na italském trhu. V následujících letech se zvýšily naše ceny ne  proto ,že  se více vydělá , ale protože se během krátkých let zvýšilo neuvěřitelně DPH, které přešlo v krátkém čase z 15 % na 21% a zvýšily se také náklady na energie. Hlavním problémem bylo neustálé dokazování, že naše pizza je kompletně odlišná od ostatních a to je také důvod proč stojí o trochu více než jinde.Každopádně přes toto všechno jsme získaly věrnou a pevnou klientelu , která nás umí docenit a povzbuzuje nás již několik let a je schopná nás následovat i na jiné větší a komfortnější místo…(nyní prodáváme jen pizzu tzv. přes ulici).Během let jsme také rozšířili nabídku  na jiné produkty a to zejména  na produkty , které se používají na vaření a přípravu pokrmů v italské kuchyni jako jsou  těstoviny, rajské omáčky více druhů, olivové extra panenské  oleje , zeleninu jako například spoustu druhů oliv v oleji či v nálevech, Grana Padano neboli Parmazán, Parmigiano Reggiano, spoustu druhů italských sýrů a salámů.V roce 2013 jsme zvýšili i nabídku italských vín přímo od našeho vinaře a Prosecchi. Díky zakladateli, který původem pochází z jižní Itálie a i celá jeho rodina mají několikaleté zkušenosti v zemědělství jako je pěstování ovoce(sady), zeleniny , rajčat a výroby vína a extra panenského olivového oleje a též chovu hospodářských zvířat, načež si předávají tyto  vědomosti a zkušenosti již z generace na generaci. Zakladatel  měl zkušenost z Itálie také v restauraci,kterou vlastnil a řídil též supermarket více než 7 let.Takže bychom měli mít všechny plus v rukávu abychom se stali prvními v České republice ve výrobě dobré pizzy,v  restauračních zařízeních a prodeji originálních kvalitních italských produktů , které jsou přístupné všem. V roce 2013 jsme otevřeli náš E-SHOP. V budoucnu jsme také ochotni se podělit o tyto zkušenosti a profesionalitu i s jinými seriózními /poctivými/ lidmi , kteří  jsou především  příznivci dobře odvedené práce,mají rádi a mají vztah k Itálii , jedině tak můžeme rozšířit naše obchody. Michele Vigorito

 

   U ITALA (ex PRONTO PIZZA)

nasce agli inizi del nuovo millennio (2003) a Praga. Dopo una intensa ricerca dei  locali da affittare per avviare la propria attivitá, il fondatore Vigorito Michele ha dovuto abbandonare l’idea di aprire in un locale al centro ,oppure di forte passaggio a causa dei prezzi degli affitti sproporzionati e non adeguati alla vera capacitá di acquisto degli abitanti locali.

Essendo lo scopo principale quello di portare a Praga la vera PIZZA ITALIANA , fatta con ingredienti italiani di primissima qualitá , tecnologia italiana e producendo personalmente le pizze,tutti i giorni dal primo giorno (sono giá passati piú di 10 anni) , non si e curato della  posizione e a aperto il locale in una normale periferia di Praga.Agli  inizi é stato terribile, per inizio si intende i  primi 4/5 anni ,vendere a prezzi bassissimi se  confrontati  con  la qualitá e quantitá degli ingredienti e subire la concorrenza sui prezzi applicati da chioschi e pizzerie di tutti  i generi che vendono pizze che di   italiano  non hanno nemmeno il nome corretto , (lasciamo perdere il resto) .Gli ingredienti che usano sono per lo piú cibi spazzatura o di bassissima qualitá (NEJLEVNEJSI) per cui il consumatore é ingannato di continuo,  quindi convincerlo a pagare di piú un prodotto che é d'appertutto venduto con lo stesso nome e circa allo stesso prezzo diventa difficile in partenza.

Per chiarezza   la pizza era venduta circa alla meta dei prezzi italiani. Negli anni successivi a fare aumentare i prezzi ci  ha pensato l’aumento esorbitante e pazzesco dell’iva che é passato in pochi anni dal 5% al 15 % e i costi dell energia. Il problema principale é stato il continuo dimostrare che la nostra pizza é completamente diversa da quella che fanno tutti gli altri  e per quello costa un po di piú. Comunque nonostante tutto , abbiamo acquisito una clientela molto solida e fedele che ci apprezza e ci stima da anni ed é disposta a seguirci in una locale piu grande e confortevole, (attualmente vendiamo solo per asporto)!  Negli   anni abbiamo allargato l’offerta anche ai prodotti principali della cucina italiana come pasta, pomodori, olio extra vergine di oliva , sott'oli e sott'aceti, grana padano e parmigiano reggiano, formaggi, salumi e nel 2013 incrementiamo l’offerta di vini e prosecchi. Grazie all‘ esperienza del fondatore che proviene dal sud italia la cui famiglia erano e lo sono tutt' ora allevatori e produttori agricoli da generazioni e all‘ esperienza decennale avuta in Italia nella ristorazione e aver posseduto e gestito un supermercato per piú  di 7 anni, abbiamo tutti i numeri per essere ,diventare  crescendo i numeri 1 nella repubblica Ceca per la produzione di pizza, ristorazione , vendita di prodotti originali italiani di qualitá a prezzi accessibili a tutti. Nel 2013  avvieremo anche  il nostro E-SHOP. In futuro   siamo disposti a condividere la nostra esperienza e professionalitá con persone serie ed oneste e amanti del lavoro e dell’Italia nell’incrementare i nostri punti vendita.

Michele Vigorito